Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Ile można dostać z Katalizaotr z 1.9TDI AHF z 2001r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Ile można dostać z Katalizaotr z 1.9TDI AHF z 2001r

    Czy ktoś z Was miał/zauważył odpadanie list chromowych obramowujących okna?

    Mi od samego początku wydały się licho jakby przymocowane. /Może to tylko wrażenie,
    bo są chyba przymocowane do uszczelki gumowej i przez to "latają" wraz z gumą się nieco odkształcając/ Ostatnio zauważyłem jednak
    , że jedna z listw "odchodzi". W porównaniu ze starymi passatami, te w passacie wydają się być naprawdę solidnie zamontowane.

    Zgłoszę problem w aso, ale jestem ciekaw, czy to często się zdarza?

    [ Dodano: Wto 08 Wrz, 15 18:15 ]
    naprawy dokonano na gwarancji - jest OK !!!

    w wypadku bardziej rozległej usterki obramowania chromowego bocznego tylnego okna w wersji kombi, jak mnie poinformowano w ASO, dokonuje się bardzo inwazyjnej naprawy (wycięcia szyby!)

    w salonie auta z listwami chromowymi sprawiają "liche wrażenie" (tzn. uginają się pod naporem nacisku palca w niektórych miejscach) jak u mnie - więc wygląda, że to norma

  • #2
    [O1] Ile można dostać z Katalizaotr z 1.9TDI AHF z 2001r

    Ile jest wart katalizator 1.9TDI AHF 110km? Za ile wy sprzedaliście swoje?
    http://www.euromove.pl

    Komentarz


    • #3
      Nowy w przedziale 400pln-500pln. Używka myślę, że 150pln-200pln. Najlepiej spojrzeć na alledrogo lub tablice.
      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

      _______
      Piotr

      Komentarz


      • #4
        A ktoś zmieniał kata na strumiennice? jak auto po tym chodzi?(chodzi mi o dzwięk).
        O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
        Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

        Komentarz


        • #5
          Ja za kata ahf dostałem ponad 400zł.
          Założysz strumienice to zabijesz turbo.

          Komentarz


          • #6
            M@rtinus, i tak nie jest w najlepszej kondycji :P słyszałem że niektórzy wycinają i wspawują zwykłą rurkę wiec to też chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem ?
            O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
            Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

            Komentarz


            • #7
              Ja za kata dostałem 180 i w to miejsce wstawiłem taki zamiennik
              Link
              jakby co posiadam kabel vag

              Komentarz


              • #8
                Nie chcę filozofować, ale rozmawiałem z pewnym mechanikiem, który również zawodowo zajmuje się naprawą pojazdów i z tego co mi mówił to specjalnie kiedyś badali katalizator. Podobno to jedna wielka ściema i nabijanie kasy dla producentów katalizatorów. I podobno nie wpływa to też na silnik i turbinę.

                Komentarz


                • #9
                  lukasz16v, się nie przejmuj, wspawaj rurkę, turbo będzie miało lżej
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    A tak skoro już taki temat jest, może mi ktoś odpowiedzieć czy warto i co to jest za wynalazek, że taki tani ??

                    Link

                    Komentarz


                    • #11
                      Lepiej tą kasę przeznaczyć na tłumik przelotowy. Będzie przypominał kata, auto będzie ciszej pracować i nie będziesz mulił auta katem.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kornat
                        Lepiej tą kasę przeznaczyć na tłumik przelotowy. Będzie przypominał kata, auto będzie ciszej pracować i nie będziesz mulił auta katem.
                        Masz na myśli to w kształcie kata ? Link (dzwoniłem do gościa i mówił, że to nawet Niemcy biorą u niego)

                        Komentarz


                        • #13
                          Bardziej coś tego typu
                          Link

                          Komentarz


                          • #14
                            No w moim wypadku chyba będę musiał kupić to co nad Tobą, bo ostatnio na przeglądzie wyszło, że mam na którymś odcinku rury jakąś dziurę i muszę wymienić całość.

                            Komentarz


                            • #15
                              Jak uważasz, ja bym wolał kupić przelotowy i do tego metr rury aby wymienić przepalony element. Ostatecznie pokusić się na to Link
                              Zawsze można kogoś poszukać aby to wykonał z zwykłej rury wydechowej grubościennej, może wyjść trochę taniej.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ciekawa propozycja tylko że za taką kasę to kupić można z katalizatorem.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak z ciekawości, dlaczego zależy Ci na katalizatorze?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja w mojej octavi wycialem kata i wstawilem rurke tylko ze moja ma nalatane 460 tys :P nie idzie glosniej a słychac fajny dzwiek turbiny przy ok 1500-2500 tys obrotów

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez kornat
                                      Tak z ciekawości, dlaczego zależy Ci na katalizatorze?
                                      Problem polega na tym, że mieszkam przy niemieckiej granicy a tam policja często sprawdza sondą obcokrajowców i jednak mam trochę obaw. Z drugiej strony gość co sprzedaje ten zestaw za 180 zł (czyli bez kata), twierdzi, że i Niemcy kupują od niego tą część.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tony065, jutro jade do blacharza który ma mi właśnie wyciąć kata wstawić rurkę oraz końcowy zmieniam na sportowy,tzn basowy remus,nwm jaki będzie efekt ale napewno przelot będzie lepszy niż na serii,wiec jak by ktoś chciał kat od AHF i ori końcowy na sprzedaż
                                        O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                                        Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lukasz16v, "tzn basowy remus" w dieslu?....to będzie piard traktora a nic wspólnego ze sportowym brzmieniem.....

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez domel123
                                            Zamieszczone przez kornat
                                            Tak z ciekawości, dlaczego zależy Ci na katalizatorze?
                                            Problem polega na tym, że mieszkam przy niemieckiej granicy a tam policja często sprawdza sondą obcokrajowców i jednak mam trochę obaw. Z drugiej strony gość co sprzedaje ten zestaw za 180 zł (czyli bez kata), twierdzi, że i Niemcy kupują od niego tą część.
                                            Braku kata Ci nie wykryją bo bardziej sprawdzają benzyniaki bo dieslu nie sprawdza się spalin sondą.
                                            Link

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              kornad - Dzięki za linka. Teraz wszystko jasne

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                domel123, jeszcze znalazłem coś ciekawego dla Ciebie, wynik zadymienia (rysunek 4) na którym widać wartość 0,02 a norma 3.0
                                                Zadymienie spalin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  sew1981, i tu się mylisz
                                                  Już mam wszystko pospawane jak należy,wydech od całego kolektora do końcowego jest mega szczelny i powiem tak...co do dzwięku pow.2000 obr fajnie buczy wgl nie słychać że sie jedzie dieslem,na biegu jałowym po dodaniu gazu w miejscu tak samo ładnie się wkręca w obroty z tym że pokazuje się chmurka dymu a to chyba z powodu braku kata,no i po dłuższej jeździe gdy się gdzieś stanie wokoło samochodu jest dość nie za fajny zapach spalin niczym z traktora;p a co do dzwięku jest mega pozytywnie do 2000 obr prawie niema różnicy pomiedzy ori wydechem a tym remusem,dopiero pow 2000 obr gdy ciśnienie spalin się zwiększa z wydechu ładnie basowo "buczy"
                                                  O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                                                  Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X